13. kolo hokejovej Tipsport extraligy

21.10.2012 Celý región

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Kovačevič (R. Suchý, D. Skokan), 5. Sabolič (Pentikäinen, Nikkilä), 22. Hvila (Klouda, R. Tomas), 41. Balán (R. Suchý, Kovačevič), 41. R. Tomas (Hvila, Klouda) - 11. Lažo (tr. strieľanie)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše D. Skokan (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: Lauff - Smerek, Smrek
1113 divákov

Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, R. Suchý, Pentikäinen, Jáchym, M. Kurali, D. Kramár - Hvila, Klouda, R. Tomas - Vandas, Balán, D. Skokan - Sabolič, Koskinen, B. Rapáč - S. Takáč, Matúš Paločko, HomaŽilina: M. Laco - Rúfus, Harant, Brcko, D. Devečka, Dlouhý, Leško, Sekáč, Niník - M. Kokavec, Troliga, T. Varga - Važan, V. Škoda, Lažo - M. Drevenák, O. Ďuriš, T. Sýkora - Drábek, Valášek

Poprad 21. októbra (TASR) - HK Poprad v 13. kole Tipsport extraligy hladko zdolal MsHK DOXXbet Žilina 5:1.

Popradčania mali raketový nástup do zápasu, keď po góloch slovinských legionárov viedli už v 5. minúte 2:0. Vo 4. minúte im stačilo 5 sekúnd na využitie úvodnej presilovej hry, keď Suchý nabil k presnej strele Kovačevičovi a o minútu neskôr trafil šibenicu Sabolič po ideálnom pase Pentikäinena.

Hostia sa však nezlomili a snažili sa čím skôr vrátiť do zápasu, keď najmä strela Ďuriša a únik Laža zaváňali gólom. Lažo si svoj pokus zopakoval v nariadenom trestnom strieľaní, ktoré pohotovou strelou bezpečne premenil na kontaktný gól.

Prostredné dejstvo začalo ako cez kopirák raketovým nástupom Popradu, keď Klouda našiel v streleckej pozícii Hvilu, ktorý umiestnenou strelou zvýšil na 3:1. Dvojgólové vedenie prinieslo na popradské hokejky upokojenie, ale napriek viacerým sľubným príležitostiam ďalší gól pridať nedokázali.

Pozorný Laco nedovolil skórovať Špeldovi, Kloudovi, Saboličovi, Kovačevičovi ani Koskinenovi. Na druhej strane sa vyznamenal aj Nikkilä, ktorý si poradil so strelami Sýkoru a Škodu.

História sa do tretice zopakovala aj v záverečnej časti. Len 30 sekúnd po jej začiatku to bol opäť skvelý pas, keď Suchý našiel voľného Balána, ktorý po položení Laca zakončil do prázdnej bránky. Ešte v tej istej minúte zakombinoval prvý popradský útok, na ktorého konci opäť do prázdnej zakončoval tiesnený Tomas po prihrávke Kloudu.

Rýchle góly definitívne zlomili odpor Žilinčanov, čo domácim umožnilo v zostávajúcich minútach kontrolovať svoje vedenie a pripísať si dôležité tri body do extraligovej tabuľky.

HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. T. Méry (Martin Ďaloga), 17. P. Hraško (Juraško) - 34. H. Ručkay (J. Ručkay, Mišura), 45. J. Ručkay (H. Ručkay, Mišura), rozhodujúci sam. nájazd: S. Saliji
Vylúčení: 2:3 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: J. Bachúrik - Gajan, Tornay
2331 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, L. Pokovič, J. Mucha, Pichnarčík, Ťavoda, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - T. Méry, M. Jurík, Martin Ďaloga - Čanky, Huňady, Síkela
Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

HC Košice - Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Marcinko (Jenčík), 39. Róbert Huna (P. Svitana, Spilar) - 8. T. Klíma (J. Gašparovič, Broska), 32. Marosz (Vizváry, T. Kopecký), rozhodujúci sam. nájazd: Tybor
Vylúčení: 2:8 na 2 min
rozhodovali: Koch, Kubuš - M. Korba
Rovenský, 4258 divákov

Košice: Hylák - Kolba, Martin Chovan, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Michal Novák, Matúš Chovan - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - Mlynarovič, E. Piatak, P. Svitana
Trenčín: A. Nagy - J. Koma, E. Bednár, Biro, Vizváry, Habšuda, Markovič - T. Kopecký, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - J. Gašparovič, T. Klíma, Jakúbek - M. Adamec, Broska, Šišovský

MHC Mountfield - HK Nitra 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 12. T. Petruška (M. Beran) - 23. Martin Segľa (T. Chrenko, M. Kováčik), 33. Kadura (Podstavek, Hamrák), 35. Mašlonka (Stümpel, Rais), 45. Mašlonka (Vosátko, Ordzovenský), 49. Ordzovenský (Hamrák, Kadura)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: R. Pukalovič ml. a Fadrný na 10 min za nešp. správanie - S. Hudec 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2
rozhodovali: Lokšík - Bogdaň, P. Korba
3200 divákov

MHC Mountfield: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, Majer - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, Mikušovič, L. Vartovník - Hús, Dírer, Fadrný - Slávik, M. Horský, J. Kentoš
Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, S. Hudec, Rais - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa, od 21. Árvay - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Kadura, Hamrák, Podstavek - Pupák, Bene, Kmeč

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 7. R. Konečný (Holovič, T. Višňovský), 8. A. Kudrna (T. Mikúš, Bezúch), 12. J. Jurík (Stieler, Trška), 13. A. Kudrna (Bezúch), 49. R. Konečný (Holovič) - 34. Ján Sýkora (Češík, Kubka), 57. Ján Sýkora (Novajovský)
Vylúčení: 2:4 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: D. Konc - Brath, Tvrdoň
1670 divákov

Skalica: Romančík - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Srnec - Kutálek, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, T. Mikúš, A. Kudrna - T. Višňovský, Holovič, R. Konečný - M. Klejna, Stieler, J. Jurík
Banská Bystrica: Slipčenko (12. Dzubina) - Michal Grman, Predajniansky, Novajovský, Kubka, Bambúch, Styk, Ketner - Lunter, M. Hudec, Ján Sýkora - F. Nemček, Heizer, Lamper - Petro, Češík, Šimun - Hegyi, Zigo, Jankovič